Fejdeløbet - JFM for klubhold
Lørdag den 5. august 2017
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR1 - Gadebil - for begyndere, grundlicens - Klubrally



Plc Plc SN
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla Gen Kla

















30 Nick Wille Jelling-petersen 305 82240 Grundlicen Peugeot KR1 01=02:47 02=02:30 03=02:21 04=02:39 05=02:34 06=02:51 26:48 1 22 20
Mike Bo Jelling Petersen 82242 Grundlicen 206 07=01:15 08=02:35 09=02:25 10=02:19 11=02:32

25 Lasse Brogaard 016 5373 Grundlicen BMW KR1 01=02:48 02=02:35 03=02:24 04=02:45 05=02:32 06=02:53 27:04 2 25
Julie Matthiesen 79292 Grundlicen 323 Ti Compact 07=01:15 08=02:34 09=02:28 10=02:20 11=02:30

27 Dennis Jakobsen 071 76375 R3 Ford KR1 01=02:58 02=02:33 03=02:25 04=02:38 05=02:35 06=02:54 27:16 3 27 15
Jens Kudsk 76355 R3 Fiesta 07=01:12 08=02:35 09=02:32 10=02:21 11=02:33

26 Patrick Brill Clausen 305 70666 Grundlicen Peugeot KR1 01=02:49 02=02:37 03=02:24 04=02:39 05=02:40 06=03:04 27:25 4 29 12
1 Kegle
Pernille Bjerg Iversen 67129 Grundlicen 206 GTI 07=01:13 08=02:33 09=02:26 10=02:28 11=02:32
1 Kegle

21 Mark Engelbrecht 071 81716 Grundlicen Ford KR1 01=02:51 02=02:38 03=02:36 04=02:56 05=02:25 06=03:13 28:11 5 34 10
1 Kegle
Martin Konge 81775 Grundlicen Puma 07=01:12 08=02:51 09=02:33 10=02:23 11=02:33
1 Kegle
Målfelt

20 Kim Naujokat Jensen 099 1358 R3 Peugoet KR1 01=02:51 02=02:39 03=02:32 04=02:48 05=02:30 06=02:56 28:50 6 43 9
Maike Naujokat Jensen 81779 R3 206 07=01:14 08=02:40 09=02:34 10=02:26 11=03:40
Fejlbane

19 Kenneth Christensen 099 01258 R3 VW KR1 01=02:54 02=02:44 03=03:03 04=03:04 05=02:33 06=03:01 28:51 7 44 8
Kristoffer Eriksen 099 04908 Grundlicen Lupo 16v 07=01:18 08=02:40 09=02:33 10=02:24 11=02:37

29 Gert Skjødt 071 80148 R3 Ford KR1 01=02:52 02=02:51 03=02:38 04=02:49 05=02:36 06=03:23 29:00 8 45 7
Claus Kjærsgaard Basse 071 81792 R3 Sierra 07=01:27 08=02:38 09=02:38 10=02:32 11=02:36

23 Lars Erik Petersen 089 32494 Grundlicen Seat KR1 01=03:07 02=02:49 03=02:44 04=02:55 05=02:45 06=02:58 29:01 9 46 6
Per Petersen 4879 Grundlicen Ibiza GTI 16v 07=01:20 08=02:38 09=02:44 10=02:23 11=02:38

24 Rasmus Meyer 071 40861 R3 Peugeot KR1 01=03:03 02=02:47 03=02:51 04=03:07 05=02:52 06=03:07 29:56 10 49 5
Sarah Feldborg Tørslev-thomass 84348 Endags 106 Xr 07=01:20 08=02:48 09=02:41 10=02:37 11=02:43

28 Nicklas Olsen 071 83905 Grundlicen Volvo KR1 01=03:40 02=02:47 03=00:00 04=00:00 05=00:00 06=00:00 06:27
Fejlbane
Peter Olsen Endags 245 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 Udgået

22 Mikkel Jørgensen Njor 306 58429 Grundlicen Peugeot KR1 01=00:00 02=00:00 03=00:00 04=00:00 05=00:00 06=00:00 00:00
Mikkel Christensen 81564 Grundlicen 106 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 Udgået

Antal tilmeldt: 12
Antal beregnet: 12
Antal fuldført: 10

Lemvig og Omegns Motor Sport
Fejdeløbet - JFM for klubhold
Lørdag den 5. august 2017
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR2 - Gadebil - alle licenser - klassede dæk - Klubrally



Plc Plc SN
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla Gen Kla

















15 Kasper Mikkelsen 306 61583 R3 Peugeot 206 KR2 01=02:43 02=02:27 03=02:28 04=02:43 05=02:25 06=02:50 26:38 1 21 20
Benny Pedersen 26298 R1 206 GTI 07=01:11 08=02:35 09=02:25 10=02:19 11=02:32

11 Jens Christensen 307 7159 R3 Skoda KR2 01=02:53 02=02:30 03=02:27 04=02:43 05=02:27 06=02:50 27:00 2 24 15
1 Kegle
Michael Svane Pallesen 58791 R3 Octavia 07=01:14 08=02:41 09=02:28 10=02:18 11=02:29

17 Søren Damsgaard 071 69744 Grundlicen Peugeot KR2 01=02:47 02=02:37 03=02:24 04=02:40 05=02:43 06=02:56 27:14 3 26 12
Michael Christensen 80964 Grundlicen 106 07=01:12 08=02:35 09=02:26 10=02:23 11=02:31

16 Jens Erik Christiansen 076 76432 R3 Opel KR2 01=02:48 02=02:33 03=02:30 04=02:53 05=02:28 06=03:10 27:47 4 33
Brian Pedersen 076 76176 Grundlicen Astra 07=01:14 08=02:47 09=02:27 10=02:20 11=02:37

12 Jesper Hedevang 305 33922 R3 Peugeot KR2 01=02:59 02=02:44 03=02:33 04=02:58 05=02:30 06=02:52 28:12 5 36 10
Målfelt
Harald Søndergaard 7079 R1 206 07=01:21 08=02:44 09=02:29 10=02:26 11=02:36

18 Michael H. Døssing 089 32492 R3 Opel KR2 01=02:51 02=02:37 03=03:10 04=02:47 05=02:33 06=02:58 25:59
Jens Døssing 089 06252 Grundlicen Astra 2,0 07=01:13 08=02:44 09=02:30 10=02:36 11=00:00 Udgået

14 Morten Grove Nielsen 089 6297 R1 Citroen KR2 01=02:38 02=02:30 03=00:00 04=00:00 05=00:00 06=00:00 05:08
Frits Grove Nielsen 6264 R1 Saxo 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 Udgået

Antal tilmeldt: 7
Antal beregnet: 7
Antal fuldført: 5

Lemvig og Omegns Motor Sport
Fejdeløbet - JFM for klubhold
Lørdag den 5. august 2017
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR3 - Gadebil - alle licenser - frie dæk - Klubrally



Plc Plc SN
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla Gen Kla

















4 Thorben Kloster Nielsen 306 36189 R1 Peugeot KR3 01=02:36 02=02:22 03=02:23 04=02:34 05=02:22 06=02:40 25:42 1 10 20
Erik Christensen 7172 C1 106 07=01:12 08=02:34 09=02:20 10=02:15 11=02:24

9 Jan Schmidt 076 63730 R3 Opel KR3 01=02:54 02=02:42 03=02:47 04=02:41 05=02:20 06=02:51 27:25 2 30
1 Kegle
Lissi Kristensen 67107 Grundlicen Kadett 07=01:12 08=02:38 09=02:28 10=02:19 11=02:33

7 Michael Kristoffersen 071 4662 R3 CitroČn KR3 01=02:49 02=02:44 03=02:32 04=02:47 05=02:29 06=02:50 27:26 3 31 15
Emma Skjødt Kristoffersen 79043 Grundlicen Saxo Vts 07=01:14 08=02:40 09=02:27 10=02:22 11=02:32

8 Henrik Iversen 305 7038 R1 Mini KR3 01=03:40 02=02:35 03=02:26 04=02:40 05=02:24 06=02:48 27:40 4 32 12
Fejlbane
Svend Erik Hedevang 7074 R1 Cooper Works 07=01:12 08=02:39 09=02:33 10=02:18 11=02:25

6 Jan Kidmose 071 12446 R3 Volvo KR3 01=02:55 02=02:43 03=02:32 04=02:49 05=02:37 06=02:56 28:11 5 35 10
1 Kegle
Tobias Terttu Hansen 51626 R3 240 07=01:13 08=02:50 09=02:41 10=02:22 11=02:33

3 Kim Englund Olsen 089 20967 R3 Peugeot KR3 01=02:57 02=02:42 03=02:36 04=02:57 05=02:34 06=03:01 28:43 6 42 9
Stig Johnssen 79844 Grundlicen 106 07=01:25 08=02:47 09=02:33 10=02:31 11=02:40

5 Jørgen Berthelsen Thomsen 022 77770 R3 Bmw KR3 01=02:58 02=02:45 03=03:00 04=02:54 05=02:33 06=02:56 29:11 7 47
Dennis Thomsen 77843 R3 E30 07=01:19 08=02:53 09=02:40 10=02:37 11=02:36

1 Bo Damgaard 306 7146 R3 Peugeot KR3 01=03:40 02=03:40 03=02:36 04=02:49 05=02:35 06=02:51 29:18 8 48 8
Fejlbane Fejlbane
Ronja Byskov 306 Endags 206 GTI 07=01:10 08=02:34 09=02:30 10=02:22 11=02:31

10 Mikkel Hyldahl Gad 045 64900 R3 CitroČn KR3 01=02:46 02=02:37 03=02:30 04=02:47 05=02:26 06=02:55 16:01
Mikkel Vangsøe Christensen Endags Xsara Vts 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 Udgået

2 Carsten Møller 071 64775 R3 Vauxhall KR3 01=02:56 02=00:00 03=00:00 04=00:00 05=00:00 06=00:00 02:56
Heidi Gyldenløve Møller 75694 R3 Cavalier Udgået

Antal tilmeldt: 10
Antal beregnet: 10
Antal fuldført: 8

Lemvig og Omegns Motor Sport
Fejdeløbet - JFM for klubhold
Lørdag den 5. august 2017
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR4 - Rallybil - alle licenser - 0-1600 ccm - klassede dæk - Klubrally



Plc Plc SN
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla Gen Kla

















35 Hans Wester Juul-madsen 071 4677 R3 Peugeot KR4 01=02:37 02=02:16 03=02:21 04=02:31 05=02:25 06=02:45 25:18 1 8 20
1 Kegle
Peter Wester 4571 R3 106 07=01:06 08=02:24 09=02:13 10=02:14 11=02:26

36 Børge Hvidbjerg 089 06294 Rally Peugeot KR4 01=02:39 02=02:26 03=02:19 04=02:39 05=02:28 06=02:55 26:21 2 17 15
1 Kegle
Morten Bondgaard Endags 106 GTI 07=01:12 08=02:33 09=02:21 10=02:19 11=02:30

34 Allan Struve 305 40768 R3 Peugeot 106 KR4 01=02:45 02=02:31 03=02:31 04=03:04 05=02:34 06=02:55 28:18 3 37 12
Jan Jensen 1104 R3 106 Rally 07=01:10 08=02:36 09=02:26 10=03:10 11=02:36
Fejlbane

31 Michael Nielsen 054 4361 R1 Ford KR4 01=03:00 02=02:40 03=02:30 04=02:46 05=02:49 06=03:10 28:30 4 39
1 Kegle 1 Kegle
Iver Bertel 31102 Grundlicen Fiesta R1b 07=01:13 08=02:46 09=02:34 10=02:26 11=02:36
1 Kegle

33 Christian André Lykke Falck Ch 099 69978 Grundlicen Peugeot KR4 01=03:40 02=03:30 03=02:45 04=03:04 05=03:10 06=03:08 32:01 5 50 10
1 Kegle
Anders Gade Nielsen Endags 106 07=01:30 08=03:01 09=02:43 10=02:35 11=02:55
3 Kegler Målfelt Målfelt

32 Klaus Holt Jespersen 305 68142 R2 Peugeot KR4 01=02:51 02=02:36 03=02:28 04=02:39 05=02:39 06=03:01 24:46
Richard B. Sørensen Endags 106 GTIvf 07=01:12 08=02:34 09=02:25 10=02:21 11=00:00 Udgået

Antal tilmeldt: 6
Antal beregnet: 6
Antal fuldført: 5

Lemvig og Omegns Motor Sport
Fejdeløbet - JFM for klubhold
Lørdag den 5. august 2017
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR5 - Rallybil - alle licenser - 0-1600 ccm - frie dæk - Klubrally



Plc Plc SN
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla Gen Kla

















37 Thor Jensen 306 29486 R2 Toyota KR5 01=02:31 02=02:16 03=02:15 04=02:25 05=02:27 06=02:45 24:52 1 3 20
Kim Mathiesen 21741 R3 Starlet 07=01:08 08=02:21 09=02:14 10=02:11 11=02:19

42 Brian Pedersen 089 70101 R3 Peugeot KR5 01=02:30 02=02:26 03=02:19 04=02:33 05=02:28 06=02:44 25:40 2 9 15
Mikkel Foged Pedersen 72100 Grundlicen 106 GTI 07=01:07 08=02:27 09=02:17 10=02:17 11=02:32

40 Vagn Aage Jensen 305 40836 Grundlicen Toyota KR5 01=02:35 02=02:28 03=02:20 04=02:35 05=02:28 06=02:51 26:06 3 12 12
Dino Jensen 82037 Grundlicen Corolla GT 07=01:11 08=02:29 09=02:22 10=02:19 11=02:28

39 Louis Sørensen 098 52007 R1 Citroén KR5 01=02:41 02=02:31 03=02:30 04=02:42 05=02:36 06=02:56 26:56 4 23 10
Anja Søndergaard 40617 R3 C2 07=01:13 08=02:35 09=02:21 10=02:20 11=02:31

43 Kim Abildgaard 044 68351 Rally Peugeot KR5 01=02:37 02=02:45 03=02:22 04=02:34 05=02:49 06=02:59 27:22 5 28 9
Martin Kristensen Endags 106 gti 07=01:14 08=02:29 09=02:23 10=02:38 11=02:32
1 Kegle

38 Casper Algren Jensen 054 33975 C1 CitroČn KR5 01=02:55 02=03:01 03=02:29 04=02:44 05=02:52 06=03:02 28:40 6 41
1 Kegle 1 Kegle
Jesper Rasmussen 84144 R3 Ds3 R1 07=01:16 08=02:41 09=02:30 10=02:24 11=02:46
Målfelt

41 Michael Nielsen Ladefoged 045 34499 R2 Opel KR5 01=00:00 02=00:00 03=00:00 04=00:00 05=00:00 06=00:00 00:00
Mathilde Østergaard Ladefoged 76647 Grundlicen CoRSa 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 Udgået

Antal tilmeldt: 7
Antal beregnet: 7
Antal fuldført: 6

Lemvig og Omegns Motor Sport
Fejdeløbet - JFM for klubhold
Lørdag den 5. august 2017
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR6 - Rallybil - alle licenser - over 1600 ccm - klassede dæk - Klubrally



Plc Plc SN
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla Gen Kla

















46 Kristian Lambæk Hansen 076 14966 R2 Peugeot KR6 01=02:33 02=02:21 03=02:36 04=02:41 05=02:25 06=02:45 25:56 1 11
1 Kegle 1 Kegle
Jesper Poulsen 71358 Grundlicen 306 GTI 07=01:08 08=02:28 09=02:18 10=02:15 11=02:26

49 Jesper Christensen 083 34698 R2 Opel KR6 01=02:36 02=02:24 03=02:22 04=02:39 05=02:30 06=02:54 26:08 2 13 20
Christian Storgaard Christense 83791 Grundlicen Ascona 07=01:10 08=02:29 09=02:18 10=02:18 11=02:28

48 Steen Petersen 306 2068 R3 Ford KR6 01=02:35 02=02:21 03=02:23 04=02:32 05=02:31 06=03:15 26:21 3 16 15
1 Kegle
Rene Jensen Odderup 13366 Grundlicen Fiesta 07=01:09 08=02:29 09=02:21 10=02:19 11=02:26

44 Niels Bjerre 099 1262 R1 Peugeot KR6 01=02:36 02=02:27 03=02:23 04=02:36 05=02:30 06=02:50 26:22 4 18 12
Inger Bjerre 64164 Grundlicen 306 07=01:14 08=02:31 09=02:22 10=02:21 11=02:32

47 Per Jensen 098 6685 R2 Ford KR6 01=02:57 02=02:27 03=03:10 04=02:49 05=02:32 06=03:02 28:29 5 38 10
Fejlbane 1 Kegle
Karsten Ersted Nielsen 31839 Grundlicen Puma 07=01:21 08=02:35 09=02:32 10=02:26 11=02:38
1 Kegle

45 Jan Overbeck Post 054 69785 R3 Bmw KR6 01=02:49 02=02:47 03=02:27 04=02:53 05=02:57 06=03:05 28:33 6 40
Brian Overbeck Skov 83247 Grundlicen e30 325i 07=01:10 08=02:49 09=02:34 10=02:24 11=02:38

Antal tilmeldt: 6
Antal beregnet: 6
Antal fuldført: 6

Lemvig og Omegns Motor Sport
Fejdeløbet - JFM for klubhold
Lørdag den 5. august 2017
R E S U L T A T - L I S T E *** E N D E L I G ***




Klasse: KR7 - Rallybil - alle licenser - over 1600 ccm - frie dæk - Klubrally



Plc Plc SN
Nr. 1.kører / 2.kører Klub Id-nr. Kateg. Bil Kl. Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid Prøvetid I alt Kla Gen Kla

















60 Kenneth Krogh Andersen 071 4494 R3 BMW KR7 01=02:22 02=02:28 03=02:14 04=02:22 05=02:18 06=02:34 24:33 1 1 20
Kim Brandstrup 33776 R3 323ti Compact 07=01:06 08=02:21 09=02:16 10=02:11 11=02:21

55 Mads Kudsk 306 50157 R1 BMW KR7 01=02:26 02=02:35 03=02:11 04=02:26 05=02:23 06=02:39 24:47 2 2 15
David Kudsk 50158 C1 E36 323ti 07=01:04 08=02:22 09=02:11 10=02:09 11=02:21

59 Jess Brandstrup 071 4646 R3 BMW KR7 01=02:25 02=02:30 03=02:13 04=02:26 05=02:20 06=02:36 24:53 3 4 12
Jonas Vinther 70995 R3 325i 07=01:09 08=02:24 09=02:15 10=02:11 11=02:24

50 Claus Agger Hansen 307 7153 R2 Peugeot KR7 01=02:28 02=02:16 03=02:19 04=02:33 05=02:19 06=02:39 24:58 4 5 10
1 Kegle
Martin Birch Vestergaard 71266 R3 306 GTI 07=01:05 08=02:24 09=02:19 10=02:14 11=02:22
1 Kegle

58 Asger Bjerg Iversen 305 7046 R1 Honda KR7 01=02:29 02=02:27 03=02:17 04=02:25 05=02:18 06=02:36 25:05 5 6 9
Anders Clausen 7000 R1 S2000 07=01:11 08=02:25 09=02:13 10=02:21 11=02:23
Målfelt

53 Hans Erik Madsen 045 26984 R1 Opel KR7 01=02:29 02=02:16 03=02:17 04=02:26 05=02:21 06=02:51 25:16 6 7 8
Erik Bo Hansen 41319 C1 Ascona B Grp2 07=01:05 08=02:35 09=02:25 10=02:10 11=02:21

57 Kurt Knudsen 071 39585 R2 BMW KR7 01=02:29 02=02:35 03=02:29 04=02:28 05=02:29 06=02:45 26:09 7 14 7
Karsten Fjordvald 72839 Grundlicen 323 Ti 07=01:29 08=02:27 09=02:18 10=02:16 11=02:24

56 Per H. Christiansen 089 6245 R1 Peugeot KR7 01=02:29 02=02:22 03=02:16 04=03:40 05=02:21 06=02:42 26:13 8 15 6
Fejlbane
Jack Christiansen 6303 C1 206 07=01:05 08=02:27 09=02:16 10=02:12 11=02:23

54 Ole Bøg-jensen 306 7123 R2 Opel KR7 01=02:43 02=02:31 03=02:22 04=02:28 05=02:26 06=02:55 26:31 9 19 5
1 Kegle
Dennis Sindal Greve 67338 Grundlicen Astra 07=01:27 08=02:29 09=02:20 10=02:25 11=02:25

51 Peter Pedersen 305 34952 R3 BMW KR7 01=02:44 02=02:29 03=02:22 04=02:43 05=02:25 06=02:47 26:33 10 20 4
Claus Drachmann 34953 R3 323 Ti Compact 07=01:12 08=02:30 09=02:21 10=02:20 11=02:40

52 Martin Lambæk Amtrup Hansen 076 36040 R2 Opel KR7 01=03:06 02=02:24 03=02:19 04=02:25 05=02:16 06=03:39 16:09
Marianne Filbert Jørgensen 50083 Grundlicen Kadett Gsi 16v 07=00:00 08=00:00 09=00:00 10=00:00 11=00:00 Udgået

Antal tilmeldt: 11
Antal beregnet: 11
Antal fuldført: 10

Lemvig og Omegns Motor Sport